Dzisiaj na nasze zaproszenie pozytywnie odpowiedział pan dyrektor szkoły podstawowej  z Teplic nad Metui  Radim Valky. Przyjechał z nauczycielami i uczniami ze swojej szkoły do nas w odwiedziny.

Przyjęliśmy ich na nowej sali (wszyscy byli pod wrażeniem pięknego obiektu). Po powitaniu przez dyrektora naszej szkoły, pana Krzysztofa Sołtysa, przybyłych gości, w tym byłej dyrektor szkoły podstawowej pani Teresy Gawron, przyszedł czas na rozgrywki sportowe. Poza piłką nożną (chłopcy) i zbijanym (dziewczęta)  zaproponowaliśmy również naszym gościom nowość: ściankę wspinaczkową. Cieszyła się popularnością w czasie wolnym od gry. W grach zespołowych ostatecznie  to my byliśmy górą – zajęliśmy dwa razy pierwsze miejsce: u chłopców i u dziewcząt.

Po emocjach sportowych przyszedł czas na posiłek, wręczenie dyplomów oraz drobnych upominków dla wszystkich uczestniczących w wymianie.

Następnie udaliśmy się na wycieczkę do zamku Książ. Zamek zdecydowanie spodobał się naszym gościom: spacerowaliśmy po ogrodach, zwiedzaliśmy go z przewodnikiem.

Nasi przyjaciele podziękowali nam za pobyt i zaprosili nas do siebie na wiosnę.

Spotkanie sponsorowane było ze środków UKS Karolinka oraz ze środków własnych szkoły.