Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

W dniu dzisiejszym odwiedzili nas goście z Czech, którzy jak co roku przyjeżdżają i wspólnie możemy spędzić czas, przybliżając dzieciom naszą kulturę, zaangażowanie w sport czy poznawanie najbliższej okolicy.

W tym roku jak zwykle spotkaliśmy się najpierw na boisku, gdzie dziewczęta walczyły między sobą grając w Vybijanou, a chłopcy tradycyjnie: w piłkę nożną. Ponieważ zasady zbijanego różnią się nieco w Polsce i w Czechach to nie łączyliśmy zasad, tylko graliśmy osobno na zasadach czeskich, a następnie na zasadach polskich.  U dziewcząt górą byli goście, natomiast w piłce nożnej to my nie mieliśmy sobie równych. Należy podkreślić, że były to mecze towarzyskie, gdzie nie było specjalnych nagród czy wyróżnień. Liczyła się dobra zabawa, rywalizacja, sportowa atmosfera.

Następnie po lekkim posiłku udaliśmy się na zwiedzanie Zakładu Porcelany Stołowej Karolina. Powitał nas serdecznie Pan Ireneusz Besser i przeprowadził po kolejnych etapach produkcji. Mogliśmy zobaczyć więc na wstępie proszek, który z czasem w formie płynnej,  po kilku obróbkach, wizytach w piecach o temperaturze 960 i ponad tysiąc stopnie Celsjusza  daje na końcu piękną porcelanę, z której słynie Jaworzyna Śląska. Na koniec zostaliśmy obdarowani prezentem o tematyce świątecznej. Była to bardzo pouczająca lekcja.

Kolejnym etapem wizyty było zwiedzanie Sali widowiskowo- sportowej przy ulicy Jana Pawła. Oprowadzał nas dyrektor prezentując poszczególne pomieszczenia. Nasi goście nie ukrywali, że nowa piękna budowla zrobiła na nich niesamowite wrażenie.

Po obiedzie przyszedł czas na podsumowanie. Były obustronne podziękowania i zapowiedź przyszłej współpracy. Goście zaprosili nas do siebie na wiosnę. My również dziękujemy za skorzystanie z zaproszenia i już się nie możemy doczekać rewizyty za kilka miesięcy.

Organizatorem spotkania była pani Aneta Kiszczyszyn oraz pan Marcin Kruk.

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II