Dnia 29 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej rozegrany został Gminny Turniej Piłki Koszykowej Szkół Podstawowych osobno w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Turniej rozegrano na nowej hali sportowej. Przyjechały do nas reprezentacje szkół: ze Starego Jaworowa oraz z Pastuchowa. Nasze obie reprezentacje zdobyły I miejsce. Serdecznie gratulujemy.
Naszą szkołę reprezentowali w kategorii chłopców: Bartosz Górski, Szymon Tokarczyk, Bartosz Ptak, Bartłomiej Pierkowski, Miłosz Rachelski, Mateusz Dziadowiec, Karol Kołodka, Wiktor Młynarski, Bartosz Zając, w kategorii dziewcząt: Hanna Pałeczka, Natalia Hajduk, Aleksandra Rybka, Aleksandra Cichocka, Judyta Tonder, Marta Więcław, Marika Maziarz, Anna Maria Michalska, Wiktoria Nalichowska. Na II miejscu podium w kategorii dziewcząt stanęła reprezentacja SP Stary Jaworów, w kategorii chłopców SP Pastuchów. Na III miejscu odwrotnie, w kategorii dziewcząt reprezentacja SP Pastuchów, w kategorii chłopców SP Stary Jaworów. Najlepszym zawodnikiem turnieju został nasz uczeń Bartłomiej Pierkowski, najlepszą zawodniczką została reprezentantka ze Starego Jaworowa Izabela Prymula.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy sportowej rywalizacji.
Nagrody: medale, statuetki dla najlepszych zawodników, puchary, dyplomy zakupiono z dotacji Urzędu Miasta w Jaworzynie Śląskiej.