W dniu dzisiejszym  uczniowie klas 4 mieli możliwość wzięcia udziału w festynie profilaktyczno – zdrowotnym, podczas którego propagowaliśmy zdrowy styl życia, uświadomiliśmy dzieciom znaczenie aktywności ruchowej dla zdrowia każdego człowieka .Uczniowie dowiedzieli się w jak aktywnie mogą spędzać czas wolny. Rozmawialiśmy o prawidłowych nawykach żywieniowych u dzieci w wieku szkolnym. Zaznajomiliśmy się z zagrożeniami zdrowia człowieka i kształtowaniem prawidłowych postaw prozdrowotnych. W ramach festynu odbyły się konkursy i zabawy sportowe, był kącik szachowy, językowy i edukacyjny. Wspólnie skosztowaliśmy zdrowych przekąsek oraz wypiliśmy wiele litrów wody.