Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Egzamin ósmoklasisty jest nie lada stresem, nie tylko dla uczniów, ale i ich rodziców i nauczycieli. Wszyscy przykładają do niego niesamowicie dużą wagę. Nie dzieje się to tylko ze względu na jego ogromne znaczenie, ale i dlatego, że w kwietniu 2019 r. będzie on po raz pierwszy zdawany przez uczniów VIII klasy szkoły podstawowej.

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego wymaga od uczniów szerokiej wiedzy z zakresu języka. Pierwsza część arkusza składa się z dwóch tekstów (literackiego oraz nieliterackiego), do którego przygotowano zadania otwarte, jak i zamknięte. Następnie uczniowie mają za zadanie napisanie własnego tekstu, który powinien być dłuższy niż 200 słów. Warto zaznaczyć, że do wyboru są dwa tematy — jeden o charakterze twórczym, polegający na napisaniu opowiadania, drugi to natomiast temat o charakterze argumentacyjnym: polega na napisaniu rozprawki, artykułu lub przemówienia. Kluczową kwestią przygotowań na egzamin ósmoklasisty jest znajomość lektur z podstawy programowej dla klas IV-VI oraz VII-VIII, dlatego ważne jest regularne czytanie lektur podczas przygotowania się do egzaminu.

W przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty ważna jest regularność. Aby móc jak najlepiej i najwydajniej przygotowywać do testów, stworzyliśmy plan nauki. Uczniowie  8a i 8b rozplanowali swoje działania, by były jak najbardziej owocne. Ostatni miesiąc zostawiliśmy na powtórki i uzupełnianie brakującej wiedzy. Dzięki temu jest czas, by na spokojnie uzupełnić braki lub móc powtórzyć partie materiału, które sprawiają najwięcej problemów. Trenujemy na przykładowych arkuszach i materiałach, aby móc jak najlepiej poznać strukturę testu oraz schematy rządzące kluczem ocen.

Ósmoklasiści i gimnazjaliści trzymamy mocno za Was kciuki! Powodzenia!

A tak przypominamy sobie lektury:

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II