W dniach 10-12 kwietnia 57 trzecioklasistów naszego gimnazjum pisało egzamin. Mieli oni możliwość sprawdzić swoją wiedzę na zakończenie trzyletniego etapu kształcenia. W środę uczniowie pisali najpierw 60-minutowy test z historii i wiedzy o społeczeństwie, a po przerwie zmagali się z pytaniami z języka polskiego. W czwartek pisali test z przedmiotów przyrodniczych, a następnie rozwiązywali zadania z matematyki. W piątek młodzież wykazała się umiejętnością posługiwania się językiem angielskim i niemieckim na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Wyniki egzaminu będą znane w czerwcu.