W dniu 21 listopada 2017r. obchodziliśmy w szkole Dzień Życzliwości. Aby przybliżyć naszym  uczniom ideę tego dnia podjęliśmy szereg działań. Korytarze szkolne  ozdobiły sentencje i przysłowia, wprowadzające w stan  zadumy nad tym „co to znaczy być  życzliwym”.  Pojawiły się przepisy na przyjaźń, kodeks dobrego kolegi, zachęcające do okazywania sympatii, tym, z którymi przebywamy. W akcję włączył się Samorząd Uczniowski, który zorganizował sprzedaż ciast (uzyskany dochód  będzie przekazany na cele charytatywne). W klasach przeprowadzono również konkurs na najbardziej życzliwego ucznia, zwycięzcom gratulujemy! Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa prac uczniów na temat ludzi naszych czasów, będących przykładem wielkiego angażowania
w działania na rzecz potrzebujących. Wśród  nich pojawili się: Jurek Owsiak, Anna Lewandowska, Martyna Wojciechowska, Anna Przybylska, Jakub Błaszczykowski, Mariusz Kędzierski, Marcin Gortat. Przykłady ich działalności uświadamiają nam, że człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest  i  nie przez to co ma, lecz przez  to czym dzieli się z innymi.

Dzień Życzliwości minął, jednak każdy z nas powinien być życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Kamila Karczmarz i Agnieszka Ulfik