Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

W czwartek 16 listopada od rana trwała akcja, mająca na celu zapoznanie uczniów z zagrożeniami związanymi z paleniem papierosów i zachęcająca do przemyślenia tematu uzależnień. Na korytarzach szkolnych pojawiły się  prace uczniów omawiające konsekwencje palenia i propagujące styl życia wolny od używek. Korytarze ozdobiły również plansze uświadamiające „ile kosztuje palenie”. Przeliczniki bezlitośnie wskazały, jak duże koszty ponosi palacz i co mógłby za to mieć. Uczniowie mieli ponadto okazję zapoznać się ze składnikami papierosa, do czego zachęcał uczeń noszący tekturowe czarne płuca, symbol toksyczności palenia. „Chorym płucom” towarzyszył papieros (dziękujemy śmiałkowi przebranemu w kostium) nadający akcji ton humorystyczny. Pozostali uczestnicy przeprowadzili akcję protestacyjną przeciw paleniu papierosów, trzymając tabliczki z hasłem „Młodość wolna od papierosa!”, „Palenie zabija”.

W akcję włączył się Sanepid, Pani Małgorzata Kruk zaprosiła uczniów klas 7 a i b oraz III a gimnazjum na prezentację dotyczącą szkodliwości palenia. Następnie wśród uczniów klas 7 przeprowadzono badanie za pomocą smokolizera, urządzenia mierzącego zawartość szkodliwego tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Nasi uczniowie zdali test śpiewająco 🙂

Wierzymy, że obchody Dnia Rzucania Palenia uświadomiły wielu uczniom jak bardzo szkodliwe jest palenie tytoniu. Ideą tego dnia było również zachęcenie do podjęcia decyzji mających  na celu wyzwolenie się z nawyku palenia. Trzymamy kciuki J. Organizatorem akcji  jest pedagog  i psycholog szkolny.

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II