Dnia 12.12.2017 r. w Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej przy ul. Mickiewicza 9 rozegrany został w dwóch kategoriach: Gminny  Mikołajkowy Turniej Piłki Koszykowej Dziewcząt i Chłopców. Przyjechały do nas reprezentacje szkół: ze Starego Jaworowa oraz z Pastuchowa.

Naszą szkołę reprezentowali w kategorii chłopców: Michał Charytanowicz, Ksawier Okarmus, Tomasz Janes, Paweł Radziszewski, Piotr Cichocki, Bartosz Górski, Andrzej Richtszajd, Adrian Rogalski, w kategorii dziewcząt: Julia Wojtal, Katarzyna Hajduk, Kinga Mentel, Aleksandra Cichocka,Marta Więcław, Natalia Hajduk, Maja Łomańska, Wiktoria Nizio, Małgorzata Brońska. Obie nasze reprezentacje zajęły I miejsce, na II miejscu podium uplasowały się reprezentacje SP ze Starego Jaworowa, III miejsce SP Pastuchów. Najlepszym zawodnikiem turnieju został nasz uczeń Michał Charytanowicz zdobywając 28 punktów, o 1 punkt mniej zdobył Ksawier Okarmus. Najlepszą zawodniczką została reprezentantka ze Starego Jaworowa Małgorzata Konieczna, zdobyła 26 punktów. Wszystkimuczestnikom serdecznie gratulujemy sportowej rywalizacji. Nagrody: medale, statuetki dla najlepszych zawodników, puchary zakupiono z dotacji Urzędu Miasta w Jaworzynie Ślaskiej. 

Serdecznie dziękujemy Państwu Mariuszowi i Marii Bykowskim za wsparcie i ufundowanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników turnieju.