W dniu 16 listopada 2019 Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śl. zorganizowała turniej szachowy dla uczczenia Święta Niepodległości. W zawodach uczestniczyło 114 szachistów, którzy rywalizowali w siedmiu kategoriach wiekowych: do 6, do 8, do 10, do 12, do 14, do 18 lat oraz w  kategorii seniorów. Zawodnicy rozegrali 7 rund, szczegółowe wyniki opublikowano na stronie chessarbiter. http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_5940/. Zawody sędziował Pan Marcin Korzekwa oraz Pan Wojciech Kowalczuk.

W trakcie turnieju wolontariusze i samorząd uczniowski pod opieką  pani Adrianny Kotów- Jędras sprzedawali ciasta upieczone przez uczniów i rodziców. Cały dochód ze sprzedaży ciast zostanie przekazany na cele charytatywne.

Do akcji sprzedaży ciast włączyli się również uczniowie i rodzice ze Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie. To kolejna już impreza przeprowadzona wspólnie. Dziękujemy za zaangażowanie i przyłączenie się do naszych działań.

Organizatorzy pragną podziękować Burmistrzowi Grzegorzowi Grzegorzewiczowi za honorowy patronat oraz sponsorom za ufundowanie nagród: Starostwo Powiatowe w Świdnicy, ZPS Karolina, NOVAsp. Zo.o., UKS Karolinka, szczególne podziękowania dla Pana Marka Śliwowskiego z Gambit MDK Świdnica za pomoc w przeprowadzeniu turnieju.

Zdjęcia z turnieju