Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Klasa 1a i 1d w poniedziałek z rana rozpoczęła zajęcia w  terenie,  w majątku ziemskim w Milikowicach. Dzieci poznały i zobaczyły hodowlę bydła mlecznego  oraz technologię pozyskiwania mleka. Były obserwatorami  monitoringu udoju krów na ,,karuzeli’’, która wzbudziła duże zainteresowanie. Gospodarstwo rolne w Milikowicach posiada bardzo innowacyjne rozwiązania technologiczne w celu pozyskania mleka. W ciekawy sposób prowadzony jest proces odchowu cieląt ,pielęgnacji ,początku żywienia i mikroklimatu w cielętniku. Uczniowie mogli zobaczyć  technikę karmienia krów i poznać tajniki  ich paszy ,kiszonek i mieszanek z kukurydzy. Pierwszaki  obejrzały cały park maszynowy rolników. Nie zabrakło też pytań dotyczących do czego służą poszczególne maszyny ?Największa atrakcją była ,,góra kukurydzy ‘’,gdzie maluchy mogły się powspinać . Duże wrażenia na dzieciach zrobiły też  boksy z cielakami. Dzieci mogły z bliska przyglądać się zwierzętom, pogłaskać i zobaczyć jak są karmione mlekiem .Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i szklanką mleka.

Grupa wróciła do szkoły w wyśmienitych humorach ,bogatsza o nowe doświadczenia .Wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo zapadnie pamięci dzieci.

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II