Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Konkurs organizowany przez IPN skierowany był do klas VIII szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Był sposobem na oddanie hołdu ofiarom zamordowanym w niemieckim, nazistowskim KL  Ravensbrück oraz ocalałym, byłym więźniarkom obozu. Jak mówiła Maria Lorens pomysłodawczyni konkursu oraz córka byłej więźniarki KL Ravensbrück Katarzyny Matei -„Jeśli ich echo głosów zamilknie, zginiemy”

W Ośrodku Działań Społeczno-Kulturalnych „PIAST” 8 marca odbył się półfinał  V Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück„ .Wśród 40 uczestników znalazłam się i ja. Zaprezentowałam wiersz „Beatrycze” G. Chrostowska oraz fragment prozy „Wspomnienia wojenne” K. Lanckorońska.  Nad moją recytacją czuwała Pani Ewa Grobelna. W przerwie przed ogłoszeniem decyzji jury była okazja do wysłuchania wspaniałego wykładu na temat „Dywizji nastolatków” prowadzonego przez Panią Barbarę Hempel. Oglądaliśmy także niezwykłą wystawę pt.”Wolność można odzyskać, młodości nigdy.”

Emocje na eliminacjach były przeogromne. Przeplatał się stres, ekscytacja, duma, że można znaleźć się wśród tylu utalentowanych osób  a przede wszystkim wielka chęć pokazania siebie z jak najlepszej strony. Jury miało bardzo trudną decyzje do podjęcia. Każdy występ prezentował wysoki  poziom i duże zaangażowanie ze strony uczestników.

Wszyscy zapamiętają ten dzień i emocje mu towarzyszące na długo.

 

Dagmara Mucha

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II