„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska

Drodzy Rodzice, serdecznie zapraszamy do wypożyczania książek w języku angielskim z naszej szkolnej kolekcji. Posiadamy książki do samodzielnego czytania przez uczniów jak również takie, które Państwo mogą czytać swoim pociechom. Nauka języka angielskiego poprzez czytanie to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów nauki. Innowacyjne sposoby poznawania języków związane są z używaniem oraz uczeniem się języków obcych w sposób naturalny. Czytając uczymy się jednocześnie gramatyki, słówek oraz zwrotów. Wszystkich zainteresowanych (również uczniów klas IV-VIII) proszę o kontakt przez dziennik elektroniczny lub odwiedzenie szkoły i zapoznania się z naszą biblioteczką osobiście.

Zachęcamy również do odwiedzania Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, która posiada szeroką gamę anglojęzycznych książek.

O pozytywnych skutkach czytania książek wie chyba każdy z nas. Dużo mówi się o tym, że czytanie rozwija nas pod względem intelektualnym, emocjonalnym. Badania naukowe potwierdzają, że czytanie książek rozwija wyobraźnię, bogaci język, uczy abstrakcyjnego myślenia, stymuluje rozwój, uczy wyrażać myśli i rozumieć innych.

Czytanie jest COOL!

                                                                                                                          Zuzanna Smaruj