Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Po raz kolejny grupa uczniów uczestniczyła w spotkaniu z podróżnikiem panem Grabowskim. Tym razem poznaliśmy Japonię . Każdy z nas kojarzył to państwo –sushi, kimono, gejsze, samochody, Fudżi  sumo czy judo.  Podczas spotkania poznaliśmy kilka ciekawostek z życia codziennego  w tym kraju, niektóre z nich: uczeń codziennie przebywa w szkole 12 godzin  i je 4 posiłki w klasie (nie w stołówce); na talerzu nie może nic zostać ani  jednego ziarenka ryżu; w japońskiej szkole nie ma sprzątaczek to uczniowie dbają o porządek; wszyscy chodzą w mundurkach;  uznanie szacunku  w Japonii to ukłon; największy targ rybny na świecie jest w Tokio; śniadanie to surowa ryba, ryż i tofu; w Mc Donalds  nie ma frytek – są za drogie, rarytasem w restauracji jest zjedzenie ziemniaka; wydmuchiwanie nosa chusteczkę higieniczną jest niegrzeczne; pociągi się nigdy nie spóźniają ,nikt nie narzeka na pracę i  nikt nikomu niczego zazdrości, do wanny można wejść dopiero  po prysznicu itd. Spotkanie miało bardzo ciekawy przebieg  z niecierpliwością czekamy na kolejne.

                         Jolanta Sołtys Lucyna Luba

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II