Bookcrossing to nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Główną ideą ruchu jest celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to uwalnianie książek. Idea krążącej książki narodziła się w  Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, a jej  inicjatorem był programista komputerowy Ron Hornbaker. Swój pomysł nazwał bookcrossingiem, co po polsku znaczy wymiana książek lub książka w podróży.

Przyłącz się  do nas, uwalniaj książki i dziel się z innymi radością czytania. Dzięki Tobie świat może stać się jedną wielką darmową biblioteką.

Zapraszamy! Przyłącz się do akcji!