Pociągi to naprawdę fascynujące pojazdy: bawisz się nimi w domu, jeździsz na wakacje do dziadków, obserwujesz w drodze do szkoły. Powinnaś/Powinieneś jednak pamiętać, że zawsze, kiedy zbliżasz się do torów, musisz być ostrożna/-y! takie słowa kierują do uczniów w całej Polsce organizatorzy Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Bezpieczny Przejazd.Jako mieszkańcy Jaworzyny Śląskiej dobrze wiemy, że edukację dotyczącą bezpieczeństwa na terenach kolejowych należy zaczynać jak najwcześniej. Dlatego co roku aktywnie uczestniczymy w prelekcjach edukacyjnych i organizujemy spotkania z Panem Krzysztofem Wójcikiem Inspektorem PKP PLK S.A. W związku z trwaniem zagrożenia epidemicznego na terenie kraju, w tym roku to panie wychowawczynie wcieliły się w rolę prowadzących prelekcje. Za pomocą ciekawych gier, zabaw oraz materiałów edukacyjnych, uczniowie nauczyli się prawidłowego zachowania na przejazdach i przejściach kolejowych. Uczestnictwo w zajęciach pozwoliło im stać się prawdziwymi kolejowymi ekspertami ds. bezpieczeństwa!
Dziękujemy PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu za pomoc w realizacji zajęć oraz przekazanie materiałów edukacyjnych dla naszych uczniów.