Zbliżający się okres ferii świątecznych  to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Na tydzień, przed świątecznym odpoczynkiem odbyły się w naszej szkole warsztaty edukacyjne „Bezpieczne rady na świąteczne wypady”.

Odwiedzili nas policjanci z Posterunku Policji w Jaworzynie Śląskiej pan Robert Zwardoń i Tomasz Ćwikła. Głównym tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci w trakcie nadchodzących wolnych dni. Mundurowi przestrzegali uczniów klas I – III przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Informowali, jak bardzo niebezpieczne jest zjeżdżanie na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów i przypominali, że nie należy bez nadzoru osób dorosłych brać udział w kuligach i innych zimowych zabawach. Przestrzegali przed organizowaniem kuligów za pojazdami mechanicznymi, przed wchodzeniem za zamarznięte zbiorniki wodne. Poruszono zasady bezpiecznego użycia środków pirotechnicznych i podkreślono, że używać ich mogą tylko osoby dorosłe. Przestrzegli,  że używanie petard i fajerwerków niezgodnie z instrukcją może być przyczyną wypadku i stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia.

Uczestnicy warsztatów  chętnie dzielili się z funkcjonariuszami policji swoimi spostrzeżeniami i odpowiadali na zadawane pytania.