24 września w sali gimnastycznej przy ulicy A. Mickiewicza odbyła się akcja ,,Bezpieczna droga do szkoły” zorganizowana przez Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej. W przedsięwzięcie zaangażowali się jaworzyńscy policjanci, Młodzieżowa Rada Miejska pod opieką p. S. Grajaszka, oraz nauczyciele ze szkoły podstawowej, a w szczególności p. J. Kocińska i p. W. Ochman.
Imprezę rozpoczął Pan Dyrektor Krzysztof Sołtys oraz Burmistrz Jaworzyny Śląskiej- Pan Grzegorz Grzegorzewicz. Uczniowie z klas 4D, 5A i 5C mieli okazję do wysłuchania pogadanki policjanta na temat bezpiecznego i rozważnego poruszania się po drodze- zarówno w charakterze pieszego, jak i kierującego rowerem. Policjant wyjaśniał, jakie zachowania mogą stanowić zagrożenie dla utraty zdrowia bądź życia.
Dzieci przypomniały sobie zasady resuscytacji, miały okazję poćwiczyć umiejętność ratowania życia na fantomach. Młodzież z Rady Miejskiej zadbała o część sportową- uczniowie brali udział w różnego rodzaju konkurencjach. Dziewczęta i chłopcy mogli ozdobić dłonie i twarze znakami drogowymi malowanymi przez Olę Hajduk i Adę Świątek. Dla najbardziej cierpliwych przygotowano klocki Lego. Trzeba było z nich zbudować pojazd sterowany przez komputer. Zabawę osładzały cukierki, towarzystwo rozbawiał lew. Wszyscy zaproszeni mieli możliwość podziwiania prac konkursowych ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Konkurs zorganizowała p.E. Miszkuro.
Dziękujemy pracownikom Urzędu Miasta, Policji, Młodzieżowej Radzie Miejskiej oraz zaangażowanym nauczycielom.