Nasz projekt zakłada stworzenie izby historii miasta Jaworzyna Śląska. To tutaj będą organizowane żywe lekcje historii, odczyty, spotkania, prezentacje, spotkania ze świadkami historii. Ekspozycja starych dokumentów i pamiątek stanowić będzie wspaniałą okazję do kształtowania postaw patriotycznych uczniów. Inicjatorzy planują rozwinąć działalność grupy rekonstrukcyjnej, organizować gminne konkursy historyczne. Wokół izby pragniemy skupić wolontariuszy, archiwistów, historyków, którzy odpowiednio nieodpłatnie będą zabezpieczali i opracowywali pamiątki przekazane przez mieszkańców.

Kliknij w baner i oddaj głos.