Uczniowie klasy 7a postanowili przeprowadzić akcje środowiskową „PODAJ DALEJ”.
Na godzinie wychowawczej omawialiśmy główną ideę ICE – międzynarodowego skrótu w telefonie komórkowym, który ma służyć w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osobami osoby poszkodowanej. Każdy w swoim telefonie może umieścić pod ICE osobę, z którą należy się skontaktować. To bardzo często właśnie telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy poszkodowanej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp.
Uczniowie na godzinie wychowawczej wstukali w swoje telefony komórkowe skrót ICE, oczywiście najczęściej pojawiała się mama, tato. Mieli także za zadanie przekazać tę informację rodzicom ,krewnym ,sąsiadom i swoim rówieśnikom, aby zrobili to samo. Akcja wpisywania w telefony komórkowe ICE bardzo spodobała się uczniom, dlatego postanowili rozszerzyć swoje działania na mieszkańców Jaworzyny Śl. Na zajęciach rozpoczęliśmy omawianie plakatów. Chcieliśmy, aby informacji powstało dużo, więc podzieliliśmy się na kilka zespołów. Okazało się, że spotkaliśmy się z dużą życzliwością środowiska. Tablice ogłoszeń ozdobiły kolorowe   reklamy ICE. Najważniejsza idea tego przedsięwzięcia to informacja na temat możliwości lepszego i sprawniejszego ratowania życia ludzkiego.