„Każdy z 365 dni powinien być dniem praw dziecka”
Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak

„Prawa dziecka nigdy nie stały i nie stoją w opozycji do praw osób dorosłych – są tak samo prawami człowieka” – pisze Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak z okazji obchodzonego 20 listopada Światowego Dnia Dziecka. Zachęca  także do udziału w akcji UNICEF #GoBlue , w ramach której można wesprzeć działania na rzecz przestrzegania praw najmłodszych. Uczniowie naszej szkoły oczywiście także dołączyli do przedsięwzięcia.

Akcja polega  na podpisaniu się pod petycją wzywającą światowych liderów, by zobowiązali się do przestrzegania praw każdego dziecka i przyznali, że prawa te nie podlegają negocjacjom, a także do okazania wsparcia dla tych działań poprzez ubranie niebieskich strojów w tym dniu.