Szkolny projekt edukacyjny
„Nieskończenie Niepodległa”

Rekrutacja 2019/2020

zobacz  plakat

Informacje dla uczniów i rodziców klas ósmych SP i klas trzecich GIM.

https://men.gov.pl/rekrutacja

Rozkład jazdy

Klasa Ekomaniaków

Aktualności

kl. 1-4kl. 5-8 i 3 gim.

Programy i projekty

nprc

logo_pnwm1

katynObl

ztu

logo-II-TF

winiarypr

akdo

Archiwum stron

Kalendarz roku szkolnego 2018/2019

3 września – poniedziałek

  • godz. 8.00  Klasy V-VIII SP  III GIM -Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 – sala gimnastyczna przy ul.Jana Pawła II –odp . E. Miszkuro. A. Jędras
  • godz.10.00 Klasy I-IV – sala gimnastyczna przy ul. Mickiewicza 10 odp. P. Pasternak, A. Michalska, J. Mikołajczyk
  • Fotografia – Mickiewicza –J. Strzelecki
  • Fotografia –Jana Pawła II – M. Kozieł
  • Artykuł na stronę www – organizatorzy

4 września – wtorek

  • wyjście do kościoła –dyrekcja wych. klas- świetlica dzieci nie uczęszczające na religię.

7 września – piątek

  • Narodowe czytanie – „Przedwiośnie” – E.Pietrzak, E. Grobelna, M.Glińska, T Herba

 

14 września – piątek

Plan pracy wraz z harmonogram w układzie miesięcznym:

  1. Pedagoga
  2. Psychologa
  3. Świetlicy
  4. biblioteki , koncepcje i plan działania „Klubu czytelniczego-Mama i ja”
  5. Plan pracy wychowawcy klasowego,
  6. Plan godzin wychowawczych
  7. Rozkłady materiału nauczania
  8. Harmonogram wolontariatu

14 września –  piątek

  • godz.15.00  Rada Pedagogiczna – dyrekcja
  • Przedstawienie Planu Nadzoru Pedagogicznego na rok 2018/2019
  • Przedstawienie Planu Pracy Szkoły na rok 2018/2019
  • Ustalenie organizacji WDN

17-21  września

  • „Akcja segregacja”-  roczny projekt „Klasa Ekomaniaka – odp. J. Sołtys

17 września –poniedziałek  – ul. Mickiewicza 9

  • godz.17.00 zebranie rodziców klas  I-IV –dyrekcja , wych. klas

 

18  września – wtorek

  • godz.17.00 zebranie rodziców klas  V-VIII SP i II i III GIM
  • godz.18. 00  zebranie Rady Rodziców.

21 września – poniedziałek

  • Wybory do Samorządu uczniowskiego

27 września – czwartek- dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

  • godz.16.00 – wychowawcy klas  V, VI

8 października – poniedziałek

  • godz.14.30 Rada Pedagogiczna

 

11 października- czwartek

  • godz.16.30- Pasowanie uczniów klas I – wychowawcy

15 – 19 października

  • Wymiana uczniów z VS Pfeffenhausen – B. Dzikowska

11 listopada – czwartek

  • kwesta na cmentarzach „ Mogiła Pradziada” klub wolontariatu

2 listopada –  piątek

  • dzień wolny od zajęć dydaktycznych – „Dzień dyrektorski”

5 listopada – poniedziałek

  • godz. 15.00 Rada Pedagogiczna
  • godz. 16.30 Zebranie rodziców

 

9 listopada – piątek

  • Uroczystości szkolne związane z „100 Rocznicą Odzyskania Niepodległóści ( według projektu opracowanego przez zespół nauczycieli

 

11 listopada  –100 lecie Odzyskania Niepodległości –

Projekt edukacyjny–  Anna Bardzińska, Anosz Marzena/ Agnieszka Ptak, A. Kruk-Kozycz, Ewa Miszkuro, Magdalen E. Pietrzak

 

21-23 listopada – próbny egzamin ósoklasisty z Nową Erą

 

28-30 listopada – próbny egzamin z Nową Erą

 

29 listopada – czwartek

  • Dyskoteka- andrzejkowa wych. klas VII i VIII

 

 

Dzień bez papierosa –

  • Jana Pawła II :K. Karczmarz, A.Ulfik – happening
  • Mickiewicza: W. Ochman, Z. Smaruj, P. Pasternak

3 grudnia- poniedziałek

  • godz. 14.30 Rada pedagogiczna
  • godz. 16.30 Konsultacje dla rodziców- propozycje ocen i ocen z zachowania

 

 

8 grudnia- czwartek  PROJEKT

  • Wieczornica – kard. Stefan Wyszyński-  A. Pindel, M. Kozieł

grudzień

  • Konkurs ortograficzny : Mickiewicza – Marzena Antosz,Agnieszka Ptak; Jana Pawła – E.Pietrzak

20 grudnia termin wystawienia propozycji ocen

21 grudnia – piątek  – PROJEKT –dzień zajęć op/wych

  • Szkolna wigilia –
  • klasowe spotkania wigilijne
  • Jasełka –A.  Kruk- Kozycz, Kruk Anna

24 grudnia do 1 stycznia

  • przerwa świąteczna

18 stycznia – piątek

  • termin wystawienia ocen

Styczeń- Dzień babci, Dzień dziadka- świetlica, wych. Klas I-III

21 stycznia – Rada pedagogiczna

  • Rada klasyfikacyjna

 

23 stycznia – środa

  • Zebranie Rodziców godz. 16.30 Jana Pawła II

23 stycznia – Bal kostiumowy – klasy I-IV

  • Odp. Wszyscy nauczyciele I-IV- godz. 16.00

24 stycznia – czwartek

  • Zebranie rodzieców godz. 17.15 Mickiewicza 9

26 stycznia Bal Gimnazjalisty –wych. klas III GIM, rodzice

28 stycznia do 10 lutego- ferie

11  lutego – rozpoczęcie  II semestru

  • Rada podsumowująca godz. 15.00

14  lutego

  • Walentynki – klasy V-VIII Gim dyskoteka Samorząd Uczniowski nauczyciele bez wychowawstw

4 marca – poniedziałek

  • Rada Pedagogiczna
  • Konsultacje dla rodziców 16.30
  • Spotkanie z rodzicami klas VIII i III GIM

21 marca – czwartek   Dzień Wiosny- SU

  • Wiosenalia
  • Konkurs wiedzy „Omnibus”-K.Olszewska, B. Majborska, M.Siwiak
  • Konkurs warcaby- K. Pawelec

 

29marca -3 kwietnia

  • Przerwa świąteczna

1 kwietnia  – poniedziałek

  • Rada Pedagogiczna
  • Zebrania rodziców 16.30- Jana Pawła II

3 kwietnia -środa

  • Rada Pedagogiczna
  • Zebrania rodziców 16.30- Mickiewicza 9

9 kwietnia- zakończenie realizacji programu gimnazjum klasVIII i  III- przedmioty egzaminacyjne

10 kwietnia

  • godz. 9.00 egzamin gimnazjalny – historia WOS – język polski

11 kwietnia

  • godz. 9.00 egzamin gimnazjalny – część matematyczno-przyrodnicza

12 kwietnia

  • godz. 9.00 egzamin gimnazjalny – język obcy nowożytny – dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla klas V-VIII  

15 kwietnia

  • godz. 9.00 egzamin po klasie VIII- język polski

16 kwietnia

  • godz. 9.00 egzamin po klasie VIII- matematyka

17 kwietnia

 

  • godz. 9.00 egzamin po klasie ósmej – język obcy nowożytny – dzień wolny dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla klas V-VII  i III GIM

 

18- 23 kwietnia – wiosenna przerwa świąteczna

26 kwietnia –  obchody świąt majowych:

  • Święto konstytucji – A. Kozycz, A.Ptak
  • Świeto flagi-  E. Pietrzak

 

29 i 30 kwietnia – dodatkowy dzień wolny/ dzień zajęć op-wych

 1 maja Święto pracy- dzień ustawowo wolny

2 maja – dodatkowy dzień wolny/ dzień zajęć op-wych

3 maja – Święto konstytucji- dzień ustawowo wolny

 

13 maja- poniedziałek- informacja o zagrożeniach

  • Rada Pedagogiczna
  • 16.30 konsultacje dla rodziców

Maj – Gminny konkurs szachowy- M. Kruk

Maj –  Konkurs sudoku – B. Majborska, M. Kruk

16 maja – czwartek

  • projekt „Dąb katyński” – A. Bardzińska, M. Kozieł, M. Glińska

22 maja – środa

  • Dzień Marii Konopnickiej – Bajkolandia- M. Antosz, W.Ochman- Mickiewicza
  • Dzień Marii Konopnickiej- E. Pietrzak,

 

26 maja- Dzień Matki – świetlica wych. Klas I-III

 

29 ,30,31 maja

  • Próbne egzaminy – klas  VII

Czerwiec  – zakończenie rocznego konkursu „Klas ekomaniaków”- J. Sołtys,K. Lis

 

Czerwiec  – konkurs „BLOKUS”- M. Siwiak

Czerwiec  – Gminny konkurs języków obcych- nauczyciele języków obcych

 

11 czerwca -wtorek

  • termin wystawienia ocen
  • Prezentacje fizyczne

 

12 czerwca – Rada Pedagogiczna klasyfikacyjna

13 – 14  czerwca

  • wycieczka klas III i VIII   do Gross Rosen – nauczyciele historii

17 czerwca – Mam Talent – E. Miszkuro, M.Glińska, wych. klas I-IV

18 czerwca – Festyn –

  • zespół promocji zdrowia  A. Ulfik, K. Karczmarz nauczyciele wf-ul. Mickiewicza: W.Ochman, K. Pasternak, Z.Smaruj,

19 czerwca

  • Msza Święta

20 czerwca – Boże Ciało

21 czerwca   Uroczyste zakończenie roku szkolnego

  • godz. 8.00 – zakończenie Klasy III GIM

zespół wokalny- E. Miszkuro

  • godz. 9.30 – Klasy  V-VII i II GIM

Apel przed szkołą

  • godz.11.00- Klasy I-IV  P. Pasternak, E. Miszkuro

 

29 sierpnia- czwartek

  • Rada Pedagogiczna podsumowująca
  • Rada Pedagogiczna inaugurująca rok szkolny
Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II

fronter1

mobireg