SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2019/2020

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

Klasa Ekomaniaków

Aktualności

kl. 1-3

kl. 4-8

Programy i projekty
Archiwum stron

Mamy kolejny talent sportowy w naszej szkole. To utytułowany zawodnik kolarstwa Oliwier  Okarmus.

Oliwier jest najlepszym zawodnikiem sekcji kolarskiej MKS Karolina w kategorii chłopców 9-10 lat. Trenuje od dwóch lat pod opieką instruktora kolarstwa. W tegorocznym sezonie startowym wygrał kilkanaście wyścigów kolarskich rozgrywanych na Dolnym Śląsku, w konkurencjach kolarstwa górskiego, przełajowego i szosowego. Zwyciężył również w klasyfikacji generalnej prestiżowego wyścigu ogólnopolskiego  Liga MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej w kolarstwie górskim rozgrywanych w siedmiu miastach województwa dolnośląskiego.

Tak liczne sukcesy sukcesy zawdzięcza dużemu talentowi, pracowitości, systematyczności i uporowi w dążeniu do celu. Treningi odbywają się cztery razy w tygodniu. W okresie przygotowawczym są to zajęcia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej,  tj. gry zespołowe, jazda na trenażerach, wyjazdy na basen i lodowisko, zajęcie w terenie. W okresie startowym- zajęcia na rowerach w terenie i na szosie, pięć razy w tygodniu łącznie z wyjazdami na wyścigi. Czas trwania treningów: od jednej do dwóch godzin. Kilka razy  zdarzyło się, że po wywrotkach na starcie lub w czasie rozgrywania wyścigu dzięki konsekwentnej jeździe do końca – Oliwier wygrywał wyścig. Zdarzają się lekkie otarcia tak zwane szlify kolarskie, ale ciężkie kontuzje Oliwiera omijają.

W następnym roku zmieni kategorię wiekową na wyższą 11-12 lat i jest to kategoria z licencją Żak Dolnośląskiego Związku Kolarskiego.

Wychowawczynią Oliwiera jest pani Ewa Grobelna. Trzymamy kciuki za powodzenie w wyższej, trudniejszej kategorii wiekowej.

 

INSTRUKTOR KOLARSTWA

ANTONI SZEWCZYK

 

 

Przeczytaj :)

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II