1 listopada,  już po raz siódmy, nasza szkoła brała udział w kweście na cmentarzach w gminie Jaworzyna Śląska oraz w Świebodzicach, w Wierzbnej i w Żarowie.

Kwesta odbyła się w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Organizacją zajęła się p. Anna Ryś oraz p. Wiesław Dybeł.

Pieniądze zbierali uczniowie pod opieką  nauczycieli i rodziców.

Wolontariuszami z naszej szkoły byli: Bartłomiej Kańko, Aleks Grzywiński, Barbara Konieczna, Emilia Ratajczyk, Ewa Skąpska, Jowita Krzywda, Aleksandra Załucka, Natalia Kretkowska, Justyna Mydlarska, Damian Korzystka, Dawid Jurkiewicz, Tomasz Zajączkowski, Natalia Ząbek, Paulina Słota, Roksana Wojas, Klaudia Czekaj, Julia Plizga, Klaudia Adamczyk, Martyna Bielat, Kinga Bielat, Justyna Zarzeczna, Sandra Faber, Marlena Pieciuk, Szymon Górecki, Amelia Olszewska, Maksymilian Gleń, Martyna Tokarczyk, Alicja Legendziewicz, Adrianna Świątek, Natalia Korzystka, Zuzanna Krawczyk, Estera Żemojtel, Wiktoria Śliwa, Damian Wielg, Natalia Hajduk, Marika Maziarz, Mikołaj Putaj, Julia Żelazna, Kacper Rachelski, Jakub Kraszkiewicz, Marcelina Kołodka, Kaja Wasilewska, Mateusz Majewski, Wiktoria Siemieńczuk, Katarzyna Hajduk.

Opiekunami byli: p. Małgorzata Kańko, p. Dorota Lempart, p. Andrzej Szczepański, p. Monika Mydlarska, p. Marta Pieciuk, p. Ewa Tokarczyk oraz nauczyciele naszej szkoły:   p. Wiesław Dybeł, p. Ada Jędras, p. Patrycja Pasternak, p. Anna Jaroszek, p. Marcin Kruk.

W poszczególnych miejscowościach zebrano następujące kwoty:

Jaworzyna Śląska – 2725,90

Piotrowice – 1139,10

Bolesławice – 699,40

Pastuchów – 1004,70

Żarów – 613,00

Wierzbna – 682,40

Świebodzice – 513,00

Milikowice – 540,80

Witków – 480,30

Pasieczna – 80,50

Łącznie zebrano  – 8485,00 zł

Wszystkim wolontariuszom oraz opiekunom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcje.

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.