Kolejny już raz uczniowie klas I-IV podali pomocną dłoń innym dzieciom.
Włączyli się do akcji UNICEF „Uratuj dziecko w Sudanie Południowym”, której celem jest zbiórka środków na zakup żywności i pomoc umierającym z głodu dzieciom. Dzięki wsparciu, UNICEF podaje niedożywionemu dziecku żywność terapeutyczną z orzeszków ziemnych. Wystarczą 3 saszetki dziennie, aby w ciągu tygodnia mały pacjent przybrał na wadze kilogram, a jego organizm otrzymał niezbędne do rozwoju składniki. Jedna taka saszetka kosztuje 1zł 47gr.

W czasie szkolnej zabawy karnawałowej Niezawodne Mamy sprzedawały, upieczone przez rodziców wszystkich klas, pyszne ciasta – licząc grosz do grosza i uzbierały 1220zł. Kwota ta została wysłana do siedziby UNICEF i zrobiła ogromne wrażenie na organizatorach akcji. Jako wyraz uznania otrzymaliśmy imienne podziękowanie, które z radością dedykujemy wszystkim niewymienionym  tu  z imienia i nazwiska darczyńcom: uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły.

… Jak ciepło na sercu, hojni Jaworzynianie,
że nasza cegiełka pomogła w Sudanie! …

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.