Po Nowym Roku rozpoczyna się karnawał, czyli czas świętowania, zabaw i balów. Dawniej nazywano go w Polsce zapustami. Jednym ze zwyczajów zapustnych, był pochód wędrujących po domach przebierańców, zwanych kolędnikami. Do dziś ten zwyczaj zachował się w niektórych regionach kraju m.in. na Dolnym Śląsku, a dokładniej w Szkole Podstawowej  w Jaworzynie Śląskiej.  Kolędnicy przebierali się za trzech królów, pasterzy, anioły, diabły, turonia. Mówili wierszyki, śpiewali zabawne przyśpiewki. Na odchodne dostawali słodycze, a gospodarzom życzyli pomyślności w Nowym Roku.

                                                                  Jolanta Mikołajczyk

 

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II

Logowanie