Człowiek nie jest wielki przez to, co ma,
 nie przez to kim jest,
 lecz przez to, czym dzieli się z innymi. ”

Jan Paweł II

We wtorek 18.12 w Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej rozpoczęła działalność FABRYKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. Elfów i Śnieżynek było mnóstwo. Każdy chciał poczuć magie świat …a tę można doświadczyć tylko dając innej osobie cząstkę ciepła ,dobroci. Rozpoczęliśmy produkcję kartek, upominków, niespodzianek dla tych ,którzy niestety święta spędza poza domem lub w trudnych warunkach.

Z Marzycielską Pocztą jest tak, że kto raz trafi do chorych dzieci …już nie odchodzi. I tak właśnie stało się z nami. Kolejny rok brygada ludzi o dobrych sercach działa. Z wielkim zapałem i świetnymi pomysłami przystąpiliśmy  do pisania listów, tworzenia kartek. Takie spotkanie  z problemami zdrowotnymi rówieśników to wspaniała okazja, aby przekazać młodzieży  jedno z najważniejszych przesłań nadchodzących świąt – cieszmy się bliskością naszych bliskich i nieśmy to ciepło do dzieci, które w trudnych chwilach bardzo tego potrzebują. Akcja –praca w FABRYCE ŚWIETEGO MIKOŁAJA  sprawiała nam wiele radości, dała poczucie, że robimy coś dobrego. Zależy nam ,aby nasze  słowa i prace wywołały  uśmiech na twarzach Marzycieli.

Niektóre Elfy wzięły udział w ogólnopolskiej akcji Wylosuj Anioła. Nasze listy ,kartki powędrowały na oddziały onkologii dziecięcej.  List to bardzo skromny podarunek skierowany do osoby chorej, ale mocno wierzymy, że stanie się on malutkim promykiem słońca w trudnym życiu naszych nowych przyjaciół. Na koniec każdy mógł osobiście wrzucić swoją kartkę do ozdobionej koperty. Listy „poleciały” w świat, do dzieci, by zanieść ciepłe słowo, wsparcie, może troszkę humoru.

Może nam takie akcje są jeszcze bardziej potrzebne, niż chorym dzieciom, bo zagonieni, zabiegani, przejmujący się błahostkami nie umiemy czasem docenić, tego, co posiadamy?

Wszystkim dzieciom z całego serca życzymy zdrowia i szczęścia, zaś ich rodzicom siły do walki o lepsze jutro.

Mały Bohaterom –podopiecznym Marzycielskiej Poczty i  pacjentom oddziałów onkologicznych   dedykujemy słowa Jana Pawła II: „Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach.”

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.