Szkolny projekt edukacyjny
„Nieskończenie Niepodległa”

zobacz  plakat

Informacje dla uczniów i rodziców klas ósmych SP i klas trzecich GIM.

Klasa Ekomaniaków

kl. 1-4kl. 5-8 i 3 gim.

nprc

logo_pnwm1

katynObl

ztu

logo-II-TF

winiarypr

akdo

Wolontariusze oraz organizatorzy akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, na zaproszenie Andrzeja Dudy oraz jego małżonki, gościli 30 października w Pałacu Prezydenckim. W spotkaniu wzięli też udział: Dolnośląski Kurator Oświaty Pan Roman Kowalczyk oraz Wojewoda Dolnośląski Pan Paweł Hreniak.  Zaproszeni zostali również, jako szczególnie zasłużeni w działaniach na rzecz akcji,  wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej oraz ich opiekun  Pan Wiesław Dybeł.

To wielkie wyróżnienie dla wszystkich wolontariuszy oraz dla tej szlachetnej inicjatywy, dzięki której przez ostatnie 9 lat uratowano na Kresach dziesiątki tysięcy grobów naszych przodków.  Pan Prezydent, który objął akcję patronatem,  podziękował wolontariuszom:

„”Dziękuję, że pielęgnując tę pamięć, a ściśle mówiąc przywracając ją, dbacie o to, byśmy nie zatracili się jako wielka wspólnota. To właśnie Wasze wspólnototwórcze działanie jest od strony historycznej czymś niezwykle cennym. A to, że jesteście razem i robicie to wspólnie, to niezwykły element wychowawczy.”

Szczególne podziękowania Prezydent skierował do red. Grażyny Orłowskiej-Sondej, bez której nie byłoby tego wielkiego kresowego ruchu. Prezes Fundacji Studio Wschód została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Opiekun grupy i koordynator akcji

Wiesław Dybeł

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.

fronter1

mobireg