Szkolny projekt edukacyjny
„Nieskończenie Niepodległa”

zobacz  plakat

Informacje dla uczniów i rodziców klas ósmych SP i klas trzecich GIM.

Klasa Ekomaniaków

kl. 1-4kl. 5-8 i 3 gim.

nprc

logo_pnwm1

katynObl

ztu

logo-II-TF

winiarypr

akdo

W dniu dzisiejszym w trakcie drugiej i trzeciej przerwy przeprowadzono akcję „cicha i bezpieczna przerwa”.  Ideą „cichej przerwy” było uświadomienie uczniom konieczności obniżenia poziomu hałasu w szkole. W trakcie przerwy uczniowie zostali poproszeni o ciche zachowanie: spacerowanie po szkole, rozmawianie szeptem. W zachowaniu ciszy pomagali „Strażnicy ciszy” oznaczeni specjalnymi znakami, zachęcający do korzystania z przygotowanych gier i zabaw. Uczniowie mogli kolorować obrazki, rozwiązywać zadania Sudoku, łączyć kropki lub spędzić czas w bibliotece grając w gry planszowe, oglądając wystawę starych banknotów. Bardzo pomocna była gazetka informująca uczniów o szkodliwości hałasu i proponująca ciche i bezpieczne formy spędzania przerw.

Uczniowie ochoczo  włączyli się w działania antyhałasowe, ciesząc się ciszą podczas przerwy. Sukces akcji zachęca do kontynuowania jej w najbliższej przyszłości.

Organizatorami akcji były:

psycholog szkolny Agnieszka Ulfik

pedagog szkolny Weronika Ochman

nauczyciel Patrycja Pasternak

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.

fronter1

mobireg