Szkolny projekt edukacyjny
„Nieskończenie Niepodległa”

zobacz  plakat

Informacje dla uczniów i rodziców klas ósmych SP i klas trzecich GIM.

Klasa Ekomaniaków

kl. 1-4kl. 5-8 i 3 gim.

Uczniowie klas drugich i trzecich mieli dziś okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji w kinie. Zapytacie o temat zajęć? Odpowiadamy:  Skąd są dźwięki tej piosenki? O muzyce w filmach dla dzieci.

Dzieci podczas zajęć przekonały się, jak ważną rolę odgrywa muzyka w filmie. Dowiedziały się, jak wyglądały filmy na początku istnienia kina. Zobaczyły na czym polega praca tapera. Poznały instrumenty i zwyczaje muzyczne z różnych zakątków świata. Miały okazję zobaczyć jak nagrywa się muzykę do filmu i same spróbowały swoich sił w piosence. Odkryły też czym jest muzyka ilustracyjna.

Na podsumowanie zajęć uczniowie obejrzeli film „Balerina”. Był to film animowany o potędze marzeń, które spełniają się na tanecznym parkiecie.

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.