SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2019/2020

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

Klasa Ekomaniaków

Aktualności

kl. 1-3kl. 4-8

 

 

Programy i projekty
Archiwum stron

Pod takim hasłem dnia 18 czerwca odbył się I Gminny Konkurs Językowy, organizowany przez Szkołę Podstawową w Jaworzynie Śl. Do udziału w konkursie przystąpiło 15 uczniów z trzech szkół podstawowych naszej gminy, którzy tworzyli 2 drużyny ze  Starego Jaworowa, 1 drużynę z Pastuchowa i  2 drużyny z Jaworzyny Śl.

Konkurs obejmował kilka konkurencji i dawał uczestnikom możliwość wykazania się wiedzą o krajach niemiecko- i anglojęzycznych, jak również zaprezentowania językowych umiejętności praktycznych. Na wstępie uczniowie  napisali test leksykalno-gramatyczny z języka angielskiego, a klasy siódme dodatkowo z języka niemieckiego. Druga część konkursu miała charakter ustny i polegała na pracy drużynowej. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić swoje drużyny w wybranym języku,  rozpoznać po 4 osobliwości z  Wielkiej Brytanii oraz z krajów obszaru niemieckojęzycznego. Następnie odpowiedzieć na kilka pytań z zakresu realioznawstwa tych krajów.  Kolejne zadanie wymagało przygotowania  prezentacji scenki w języku angielskim na wylosowany temat. Wszystkie drużyny wykazały się wysokim poziomem pomysłowości, a przede wszystkim sprawności językowej. Mieliśmy okazję obejrzeć w ich wydaniu scenkę w restauracji, planowanie wyjazdu na wakacje, scenkę  w sklepie odzieżowym, przedstawianie rodziny z uwzględnieniem zawodów i zainteresowań  oraz propozycję wspólnego wyjścia w czasie wolnym. Ostatnie zadanie miało charakter aukcji gramatycznej, którą poprowadziła pani Magdalena Korona. Polegało ono na zakupie przez drużyny w drodze licytacji jak największej liczby poprawnych zdań spośród 20 propozycji, mając do dyspozycji 1000 funtów. Konkurencja ta ożywiła atmosferę, wymagała ona bowiem od uczestników dobrej znajomości konstrukcji leksykalno-gramatycznych w języku angielskim, a przy tym szybkiego podejmowania decyzji.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursu zarówno w kategorii drużynowej, jak również indywidualnej z podziałem na klasy VII i VI. I tak ogłoszono następujące wyniki:

I miejsce w konkurencji drużynowej zajęli:  Maja Szmudrowska, Julia Pukszto i Aleksandra Zadka ze Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie.

II miejsce w tej samej konkurencji zdobyły:  Maja Łanek, Dagmara Mucha i Aleksandra Cichocka ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śl.

III miejsce przypadło  drugiej drużynie z Jaworzyny Śl. występującej w składzie: Wiktoria Barnak, Mateusz Koźlik oraz Emilia Witko.

W konkurencji indywidualnej po podsumowaniu wyników z testów pisemnych oraz występów drużynowych przyznano następujące nagrody w kategorii klas VII:

I miejsce – Maja Szmudrowska – Sz. P. w Starym Jaworowie

II miejsce – Julia Pukszto –         Sz. P. w Starym Jaworowie

III miejsce – Maja Łanek    –         Sz. P. w Jaworzynie Śl.

oraz w kategorii klas VI:

I miejsce – Aleksandra Zadka –    Sz. P. w Starym Jaworowie

II miejsce – Emilia Witko –          Sz. P. w Jaworzynie Śl.

III miejsce – Aleksandra Cichocka – Sz. P. w Jaworzynie Śl.

Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundowali:  Urząd Gminy Jaworzyna Śl., Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” oraz Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śl.

Imprezę uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów gimnazjum. Mogliśmy obejrzeć m.in. prezentację z wymiany ze szkołą partnerską w Niemczech, film „7 days” nakręcony przez  gimnazjalistów w ramach projektu gimnazjalnego oraz występy muzyczne solistek w językach obcych.

Uczestnikom gratulujemy sukcesów, wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i już dzisiaj zapraszamy zaprzyjaźnione szkoły z Gminy Jaworzyna Śl. do udziału w II edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym!

 

Przeczytaj :)

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II