Ogłoszenia dyrekcji

 

Kącik Bibliotekarza

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2019/2020

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

Klasa Ekomaniaków

Aktualności

kl. 1-3

kl. 4-8

Programy i projekty
Archiwum stron

Pod takim hasłem dnia 18 czerwca odbył się I Gminny Konkurs Językowy, organizowany przez Szkołę Podstawową w Jaworzynie Śl. Do udziału w konkursie przystąpiło 15 uczniów z trzech szkół podstawowych naszej gminy, którzy tworzyli 2 drużyny ze  Starego Jaworowa, 1 drużynę z Pastuchowa i  2 drużyny z Jaworzyny Śl.

Konkurs obejmował kilka konkurencji i dawał uczestnikom możliwość wykazania się wiedzą o krajach niemiecko- i anglojęzycznych, jak również zaprezentowania językowych umiejętności praktycznych. Na wstępie uczniowie  napisali test leksykalno-gramatyczny z języka angielskiego, a klasy siódme dodatkowo z języka niemieckiego. Druga część konkursu miała charakter ustny i polegała na pracy drużynowej. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić swoje drużyny w wybranym języku,  rozpoznać po 4 osobliwości z  Wielkiej Brytanii oraz z krajów obszaru niemieckojęzycznego. Następnie odpowiedzieć na kilka pytań z zakresu realioznawstwa tych krajów.  Kolejne zadanie wymagało przygotowania  prezentacji scenki w języku angielskim na wylosowany temat. Wszystkie drużyny wykazały się wysokim poziomem pomysłowości, a przede wszystkim sprawności językowej. Mieliśmy okazję obejrzeć w ich wydaniu scenkę w restauracji, planowanie wyjazdu na wakacje, scenkę  w sklepie odzieżowym, przedstawianie rodziny z uwzględnieniem zawodów i zainteresowań  oraz propozycję wspólnego wyjścia w czasie wolnym. Ostatnie zadanie miało charakter aukcji gramatycznej, którą poprowadziła pani Magdalena Korona. Polegało ono na zakupie przez drużyny w drodze licytacji jak największej liczby poprawnych zdań spośród 20 propozycji, mając do dyspozycji 1000 funtów. Konkurencja ta ożywiła atmosferę, wymagała ona bowiem od uczestników dobrej znajomości konstrukcji leksykalno-gramatycznych w języku angielskim, a przy tym szybkiego podejmowania decyzji.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursu zarówno w kategorii drużynowej, jak również indywidualnej z podziałem na klasy VII i VI. I tak ogłoszono następujące wyniki:

I miejsce w konkurencji drużynowej zajęli:  Maja Szmudrowska, Julia Pukszto i Aleksandra Zadka ze Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie.

II miejsce w tej samej konkurencji zdobyły:  Maja Łanek, Dagmara Mucha i Aleksandra Cichocka ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śl.

III miejsce przypadło  drugiej drużynie z Jaworzyny Śl. występującej w składzie: Wiktoria Barnak, Mateusz Koźlik oraz Emilia Witko.

W konkurencji indywidualnej po podsumowaniu wyników z testów pisemnych oraz występów drużynowych przyznano następujące nagrody w kategorii klas VII:

I miejsce – Maja Szmudrowska – Sz. P. w Starym Jaworowie

II miejsce – Julia Pukszto –         Sz. P. w Starym Jaworowie

III miejsce – Maja Łanek    –         Sz. P. w Jaworzynie Śl.

oraz w kategorii klas VI:

I miejsce – Aleksandra Zadka –    Sz. P. w Starym Jaworowie

II miejsce – Emilia Witko –          Sz. P. w Jaworzynie Śl.

III miejsce – Aleksandra Cichocka – Sz. P. w Jaworzynie Śl.

Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundowali:  Urząd Gminy Jaworzyna Śl., Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” oraz Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śl.

Imprezę uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów gimnazjum. Mogliśmy obejrzeć m.in. prezentację z wymiany ze szkołą partnerską w Niemczech, film „7 days” nakręcony przez  gimnazjalistów w ramach projektu gimnazjalnego oraz występy muzyczne solistek w językach obcych.

Uczestnikom gratulujemy sukcesów, wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i już dzisiaj zapraszamy zaprzyjaźnione szkoły z Gminy Jaworzyna Śl. do udziału w II edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym!

 

Logowanie

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka
Jak korzystać z modułu zadania domowe - od strony ucznia i rodzica

Profilaktyka-Koronawirus

Informacja GIS dla osób powracających z północnych Włoch


Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego
dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych
w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem


Rekomendacje dla szkół

 

Przeczytaj :)

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II