Ogłoszenia dyrekcji

Klasa Ekomaniaków

kl. 1-3

kl. 4-8

Pupils in grades 3 and 4 took part in the „Win the bean” English competition today. Each class was represented by a three-person team.

They contended with 7 equal tasks that tested all skills: speaking, writing, reading and listening. The participants coped well with presenting themselves and telling about their interests.

Children presented a high level of knowledge, so we had to play BINGO to pick the winner.

Grade 4a had the good fortune and won the contest. Second place went to grade 3a,  third place to 3c . The remaining classes received a merit.

Congratulations to all participants!

Can’t wait to see you next year!

Thank you very much to our jury for holding the competition on well.

Logowanie

Jak korzystać z modułu zadania domowe - od strony ucznia i rodzica

Profilaktyka-Koronawirus

Informacja GIS dla osób powracających z północnych Włoch