Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach fotograficznych, które są częścią projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod nazwą „Skarby Kościoła Pokoju”. Uczestnicy warsztatów poznali historię fotografii począwszy od camera obscura aż do fotografii cyfrowej. Następnie pan Leszek Sulik fotografik, który prowadził zajęcia, zapoznał nas z zasadami robienia dobrych zdjęć.  Ciekawym doświadczeniem były ćwiczenia w zabytkowych wnętrzach Kościoła Pokoju. Mogliśmy robić zdjęcia nie tylko tam gdzie wstęp mają turyści, ale zaprowadzono nas do miejsc niedostępnych dla zwiedzających. Wnętrze odnawianego kościoła a szczególnie jego zakamarki były nie lada wyzwaniem dla fotografujących, którzy starali się w ciekawy sposób uwiecznić całość i szczegóły tworzące klimat tego zabytku wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W ostatniej części warsztatów uczestnicy uczyli się jak poprawiać i „wywoływać” zdjęcia we współczesnej ciemni fotograficznej, czyli w programie komputerowym. Dziękujemy organizatorom za owocnie ciekawie spędzony czas.

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II

Logowanie