SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2019/2020

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

Klasa Ekomaniaków

Aktualności

kl. 1-3kl. 4-8

 

 

Programy i projekty
Archiwum stron

W ramach programu „Szkoła z Kluczem” grupa gimnazjalistów spędziła sobotę na warsztatach w Ogrodzie Japońskim w Przesiece. Zajęcia rozpoczęliśmy od zwiedzania muzeum sztuki samurajskiej, znajdującym się na terenie ogrodu. Podziwialiśmy bogato zdobione zbroje, pancerze oraz miecze Samurajów. 

Następnie udaliśmy się na zajęcia warsztatowe z animatorem. Podczas wędrówki po najpiękniejszym i najwyżej położonym ogrodzie japońskim w Polsce zapoznaliśmy się z japońską sztuką zakładania ogrodów i filozofią feng shui. Podziwialiśmy charakterystyczne dla Japonii kompozycje kamienne, strumienie i wodospady oraz typowo japońską roślinność: azalie, rododendrony, klony palmowe oraz różne gatunki host.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy Siedlęcin, gdzie czekała nas przygoda w średniowiecznej wieży rycerskiej. Jest to największa i najlepiej zachowana wieża mieszkalno-obronna w Polsce. Wysłuchaliśmy tu ciekawej opowieści o życiu rycerzy średniowiecznych, w tym legendy o rycerzu króla Artura Lancelocie, utrwalonej na XIV-wiecznych malowidłach ściennych.

 

Przeczytaj :)

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II