23 maja 2018r.  minęła 169 rocznica urodzin Patrona naszej Szkoły Marii Konopnickiej. Jest ona  autorką wielu wierszy, które uczniowie dobrze znają, zaś nauczycielom kojarzą się one z ich dzieciństwem. Tegoroczne obchody Dnia Patrona postanowiliśmy spędzić na wesoło. Każda z klas miała przygotować inscenizacje jednego z wierszy poetki. Klasy bardzo się zaangażowały, o czym świadczyły dekoracje, stroje i pomysłowość.  Uczniowie wspólnie z wychowawcami bardzo różnorodnie, ale też nowatorsko przedstawiali swoje  występy udowadniając, że Patronka  naszej szkoły  potrafi być bardzo współczesna, aktualna, a dla nas ciągle żywa.

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.