SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2019/2020

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

Klasa Ekomaniaków

Aktualności

kl. 1-3kl. 4-8

 

 

Programy i projekty
Archiwum stron

Tydzień Kropki na lekcjach języka polskiego w klasie 3a wiązał sie z wieloma ciekawymi i wymagającymi różnorakich umiejętności zadaniami. Jedno z nich nawiązywało do naszej wiedzy związanej z częściami mowy, ponieważ mieliśmy wypisać wszystkie te ,które kojarzą się z kształtem tego znaku interpunkcyjnego. Niektóre zadania były powiązane z życiem codziennym i kropką np. kodowanie Morse’a ,ćwiczenie z alfabetem Breil’a, który opiera się wyłącznie na tym znaku i jego ułożeniu. To zadanie uświadomiło nam, że bez takiego wydawałoby się małego punktu ludzie niewidomi nie wyobrażają sobie swojego życia. Inne zagadnienie pozwalało nam wykazać się tym ,co lubimy robić; mieliśmy napisać opowiadanie z kropką w roli głównej. Puentylizm to kolejne nasze przedsięwzięcie -rysowaliśmy ,malowaliśmy kropkami . Następne zadanie polegało na szukaniu wokół nas kropek zwykłych i niezwykłych. Tworzyliśmy z nich fotorelację z zagadkami. Były zdjęcia z kropkowymi akcesoriami, wyjaśnianie powiedzeń „być w kropce” i „postawić kropkę nad „i”. Powstawały wspaniałe chmury wyrazowe ,gazetowe opowieści.

Jednak najwięcej emocji przyniosło polecenie znalezienia ukrytych kolorowych kropek. Okazało się ,że kropki czekały na nas w najbardziej tajemniczych zakamarkach naszej szkoły. Na kropkach znajdowały się ciekawostki dotyczące znaków interpunkcyjnych , cytaty, polecenia do następnych zadań. Do poszukiwań i zabawy dołączyli się nawet nauczyciele i uczniowie z innych klas. Bardzo cieszę się, że mogłam uczestniczyć w Tygodniu Kropki, ponieważ była to nauka przez bardzo przyjemne dla nas rzeczy i to pozwoliło mi choć na chwilę zapomnieć o stresie związanym z egzaminami gimnazjalnymi i jego wynikami.

Alicja Legendziewicz

 

Przeczytaj :)

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II