Szkolny projekt edukacyjny
„Nieskończenie Niepodległa”

Rekrutacja 2019/2020

zobacz  plakat

Informacje dla uczniów i rodziców klas ósmych SP i klas trzecich GIM.

https://men.gov.pl/rekrutacja

Rozkład jazdy

Klasa Ekomaniaków
Programy i projekty

nprc

logo_pnwm1

katynObl

ztu

logo-II-TF

winiarypr

akdo

Archiwum stron

6 października 2017 roku klasa 3c odwiedziła stary Młyn w Siedlimowicach,  który działa pod patronatem Fundacji Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody. Zabudowania pochodzą z 1840 roku, a użytkowane maszyny to przełom XIX i XX wieku.

Przenieśliśmy się w czasie o 177 lat. Miejsce to zatrzymało czas, ale nie zatrzymało produkcji mąki. Oczywiście na przestrzeni lat młyn poddawał się nowoczesności, od napędu wodnego, wodno-parowego, wodno-elektrycznego, przeszedł całkowicie w latach 60-tych XX wieku na napęd elektryczny.

Poznaliśmy zabytkowe maszyny i sposób wytwarzania przez nie mąki, kaszy manny i otrębów. Potem z mąki pszennej, drożdży i ziół upiekliśmy własnoręcznie zrobione cienkie placuszki zwane podpłomykami. Były pyszne. Wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia, pełni wrażeń i ze sporym zapasem mąki.

 Pamiątkowe zdjęcia:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II

fronter1

mobireg