Szkolny projekt edukacyjny
„Nieskończenie Niepodległa”

Rekrutacja 2019/20

zobacz  plakat

Informacje dla uczniów i rodziców klas ósmych SP i klas trzecich GIM.

https://men.gov.pl/rekrutacja

Rozkład jazdy

Klasa Ekomaniaków

Aktualności

kl. 1-4kl. 5-8 i 3 gim.

Programy i projekty
Archiwum stron

Uczniowie klas trzecich uczęszczający na dodatkowe zajęcia języka angielskiego w ramach „Szkoły z kluczem„ udowodnili, że dla chcącego nic trudnego. W marcu br. napisali listy do… Królowej Anglii Elżbiety II. Pomysł był nietuzinkowy jednak bardziej niezwykłe jest to, że właśnie otrzymaliśmy odpowiedź!

Co zawierały listy?
Dzieci wspomniały w nich o tym, że uczą się języka angielskiego i poznają fakty na temat rodziny królewskiej i Zjednoczonego Królestwa. Napisali także o swoich zainteresowaniach, naszym mieście i szkole. Dodatkowo dołączyli wykonany przez Krzysia Galanta portret królowej oraz własnoręcznie zrobioną kartkę wielkanocną z życzeniami w języku angielskim.

Niezwykła radość zapanowała, kiedy okazało się, że otrzymaliśmy odpowiedź od królowej Elżbiety II. W odpowiedzi Jej Wysokość wyraziła wdzięczność za nadesłane listy, portret oraz życzenia świąteczne. Oczywiście z uwagi na setki listów przychodzących codziennie do pałacu Buckingham ze wszystkich stron świata, królowa nie jest w stanie osobiście na nie odpowiedzieć. Dlatego pismo w jej imieniu przesłała Dama Dworu (Lady-in Waiting).

Liczymy, że list stanie się dla dzieci motywacją do dalszej nauki języka angielskiego.

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta

Logowanie


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II