Szkolny projekt edukacyjny
„Nieskończenie Niepodległa”

zobacz  plakat

Informacje dla uczniów i rodziców klas ósmych SP i klas trzecich GIM.

Klasa Ekomaniaków

kl. 1-4kl. 5-8 i 3 gim.

nprc

logo_pnwm1

katynObl

ztu

logo-II-TF

winiarypr

akdo

Uczniowie klas trzecich uczęszczający na dodatkowe zajęcia języka angielskiego w ramach „Szkoły z kluczem„ udowodnili, że dla chcącego nic trudnego. W marcu br. napisali listy do… Królowej Anglii Elżbiety II. Pomysł był nietuzinkowy jednak bardziej niezwykłe jest to, że właśnie otrzymaliśmy odpowiedź!

Co zawierały listy?
Dzieci wspomniały w nich o tym, że uczą się języka angielskiego i poznają fakty na temat rodziny królewskiej i Zjednoczonego Królestwa. Napisali także o swoich zainteresowaniach, naszym mieście i szkole. Dodatkowo dołączyli wykonany przez Krzysia Galanta portret królowej oraz własnoręcznie zrobioną kartkę wielkanocną z życzeniami w języku angielskim.

Niezwykła radość zapanowała, kiedy okazało się, że otrzymaliśmy odpowiedź od królowej Elżbiety II. W odpowiedzi Jej Wysokość wyraziła wdzięczność za nadesłane listy, portret oraz życzenia świąteczne. Oczywiście z uwagi na setki listów przychodzących codziennie do pałacu Buckingham ze wszystkich stron świata, królowa nie jest w stanie osobiście na nie odpowiedzieć. Dlatego pismo w jej imieniu przesłała Dama Dworu (Lady-in Waiting).

Liczymy, że list stanie się dla dzieci motywacją do dalszej nauki języka angielskiego.

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.

fronter1

mobireg