W dniach 8 i 9 maja, w rocznicę zakończenia II wojny światowej na frontach zachodnim i wschodnim, uczniowie klas III gimnazjum z nauczycielami historii i wychowawcą świetlicy udali się do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross Rosen w pobliskiej Rogoźnicy.

Żywa lekcja historii rozpoczęła się od projekcji filmu historycznego opartego o wspomnienia byłych więźniów. Po projekcji obejrzeliśmy makietę obozu i ekspozycję muzealną. Następnie wraz z przewodnikiem przekroczyliśmy bramę obozową i zetknęliśmy się z poobozowymi  reliktami: kamieniołomem, który był miejscem pracy więźniów, wartowniami strażniczymi,krematorium polowym, kuchnią więźniarska, barakiem francuskim.

Ta wyjątkowa,żywa lekcji historii potwierdziła dobitnie słynne słowa Laureata Pokojowej Nagrody Nobla Alberta Schweiztera „Groby żołnierzy są najlepszymi kazaniami o pokoju”

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w Przychodni Samorządowej przy ulicy Westerplatte 16, pokój 105 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.

fronter1

mobireg