Szkolny projekt edukacyjny
„Nieskończenie Niepodległa”

Rekrutacja 2019/20

zobacz  plakat

Informacje dla uczniów i rodziców klas ósmych SP i klas trzecich GIM.

Klasa Ekomaniaków

kl. 1-4kl. 5-8 i 3 gim.

W dniach 8 i 9 maja, w rocznicę zakończenia II wojny światowej na frontach zachodnim i wschodnim, uczniowie klas III gimnazjum z nauczycielami historii i wychowawcą świetlicy udali się do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross Rosen w pobliskiej Rogoźnicy.

Żywa lekcja historii rozpoczęła się od projekcji filmu historycznego opartego o wspomnienia byłych więźniów. Po projekcji obejrzeliśmy makietę obozu i ekspozycję muzealną. Następnie wraz z przewodnikiem przekroczyliśmy bramę obozową i zetknęliśmy się z poobozowymi  reliktami: kamieniołomem, który był miejscem pracy więźniów, wartowniami strażniczymi,krematorium polowym, kuchnią więźniarska, barakiem francuskim.

Ta wyjątkowa,żywa lekcji historii potwierdziła dobitnie słynne słowa Laureata Pokojowej Nagrody Nobla Alberta Schweiztera „Groby żołnierzy są najlepszymi kazaniami o pokoju”

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.