Klasy V na lekcjach języka polskiego omawiały „Mitologię”, która przeniosła ich w świat wierzeń starożytnych Greków. Na lekcji historii dla odmiany mieli okazję przenieść się w czasie do starożytnego Egiptu. W ten magiczny dla nich świat przeniosła piątoklasistów starsza koleżanka z drugiej klasy gimnazjum Gabrysia, która przygotowała projekt edukacyjny zatytułowany „Wierzenia starożytnych Egipcjan”.  Po zakończeniu prezentacji uczniowie żywo reagowali, zadając starszej koleżance wiele pytań. Widać było, że ta tematyka starożytnych wierzeń, mitów, bóstw bardzo Ich interesuje. Dyskusja o starożytnym Egipcie była tak inspirująca, że przeciągnęła się na długą przerwę.

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.