Niemal 80 gimnazjalistów naszej szkoły przystąpiło w tym roku do egzaminów gimnazjalnych sprawdzających stopień opanowania wiedzy i umiejętności w zakresie przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz z nowożytnego języka obcego. Maraton egzaminacyjny zaczął się 18.04 o godzinie 9:00 od stwierdzenia w obecności przewodniczących zespołów nadzorujących oraz przedstawicieli uczniów nienaruszenia przesyłek z materiałami egzaminacyjnymi. Parę minut po 9:00 zaczęliśmy zmagania z częścią humanistyczną. Po trzech latach ciężkiej i pilnej pracy byliśmy gotowi, aby sprawdzić swoją wiedzę z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. Pomimo dobrego przygotowania towarzyszył nam strach, a przede wszystkim ogromny stres. Wielkim zaskoczeniem okazała się dla nas wypowiedź pisemna z języka polskiego-charakterystyka. „Spodziewaliśmy się raczej rozprawki” – mówił jeden z uczniów.

W kolejnym dniu przyszedł czas na przedmioty ścisłe. Pierwszy egzamin sprawdzał naszą wiedzę z biologii, chemii, geografii i fizyki. Po napisaniu tej części mieliśmy różne odczucia. Jedni mówili, że test był bardzo prosty i skończyli go w 15 minut, inni natomiast wychodzili załamani i przerażeni jego trudnością.
Dwudziesty kwietnia był ostatnim dniem zmagań egzaminacyjnych – przyszedł czas na język obcy nowożytny. W naszym gimnazjum zdecydowana większość trzecioklasistów zmagało się z językiem angielskim, a tylko trzy osoby zmierzyły się z językiem niemieckim.
Ostatniego dnia emocje nie były już tak duże jak na początku. Mamy nadzieję, że wypadliśmy dobrze na egzaminach i dostaniemy się do wymarzonych szkół. Na wyniki będziemy czekać z wielkim entuzjazmem i niecierpliwością. Trochę to potrwa, bo otrzymamy je dopiero 15 czerwca.

Martyna Tokarczyk