Uczniowie klas czwartych spotkali się w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa  z ratownikami medycznymi. Największe emocje wśród młodzieży wzbudził ambulans. Ratownicy pokazali wyposażenie karetki. Można było zajrzeć do środka, a nawet położyć się na nosze.

Druga część zajęć odbyła się w sali gimnastycznej. Panie z pogotowia ratunkowego przypomniały zasady udzielania pierwszej pomocy. Pokazały, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, takich jak skaleczenia, krwotok, złamanie, zasłabnięcie. Dzieci próbowały swoich sił podczas resuscytacji. Jest to  najważniejsze zadanie, jakie trzeba wykonać, kiedy u osoby poszkodowanej dochodzi do zatrzymania krążenia przed przyjazdem karetki pogotowia.  Zabiegi  resuscytacyjne – uciskanie klatki piersiowej i wykonywanie oddechów ratowniczych zwiększają szanse na przeżycie poszkodowanego.

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.