17.04. do naszej szkoły przyjechało Bractwo Rycerskie KERIN, które powstało z myślą o kultywowaniu  polskich tradycji i historii. KERIN  prowadzi  pokazy historyczne, których celem jest oprócz, ciekawych doznań estetycznych, podróż do zakamarków historii. Członkowie bractwa wykorzystują licznie zgromadzone eksponaty: stroje z minionych epok, kosy, broń białą, kusze, łuki  i inne ciekawe rekwizyty.

Dziś mieliśmy okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii. Poznaliśmy ciekawe fakty z historii dotyczące utraty niepodległości i jej odzyskania po 123 latach. Dowiedzieliśmy się, kim był Kościuszko i Piłsudski. Niektórzy uczniowie mieli okazję poczuć, jak to jest być uwięzionym, wcielili się w postacie wielkich Polaków.

Lekcja była dla nas cennym i ważnym doświadczeniem.

Pamiętajmy o słowach marszałka Piłsudskiego: „Kto nie zna swojej historii nie jest wart przyszłości”.