Szkolny projekt edukacyjny
„Nieskończenie Niepodległa”

Rekrutacja 2019/20

zobacz  plakat

Informacje dla uczniów i rodziców klas ósmych SP i klas trzecich GIM.

https://men.gov.pl/rekrutacja

Rozkład jazdy

Klasa Ekomaniaków

Aktualności

kl. 1-4kl. 5-8 i 3 gim.

Programy i projekty
Archiwum stron

Z okazji Dnia Św. Patryka odbyły się w naszej szkole wyjątkowe lekcje języka angielskiego dla klas młodszych.  Podczas nich uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat Irlandii- poznali najważniejsze fakty historyczne oraz geograficzne, nauczyli się rozpoznawać irlandzkie symbole a także dowiedzieli się kim był i czym zasłużył się patron Irlandii, czyli Św. Patryk. Powstała gazetka z informacjami o tym święcie.

Uczniowie uczęszczający na dodatkowe zajęcia języka angielskiego w ramach „Szkoły z kluczem” przygotowali zielone koniczynki dla swoich kolegów i koleżanek. Wykonaliśmy podobiznę psotnego skrzata leprechaun. Posłuchaliśmy irlandzkiej muzyki. Były także konkursy i zabawy, w tym między innymi „treasure hunt” oraz „cheeky leprechaun”. Uczniowie spróbowali również swoich sił w tańcu irlandzkim. 16 marca na korytarzach królował kolor zielony, a wszystko to za sprawą naszych strojów i dekoracji. Tego dnia odwiedzili nas również nasi przyjaciel z Przedszkola „Chatka Puchatka”. Uczniowie klasy 3d przygotowali dla „Krzysiów” kilka niespodzianek i zabaw. Były wspólne tańce z leprechaun, szukanie złotych (czekoladowych) monet oraz wspólne kolorowanie irlandzkiego skrzata.

W ramach obchodów Dnia Św. Patryka przeprowadzony został konkurs. Psotnik Leprechaun ukrył przysłowia w języku angielskim na naszych szkolnych korytarzach. Zadaniem uczniów było odnalezienie tych przysłów i przetłumaczenie ich na język polski. W konkursie zwyciężyły:

Anastazja Kozendra kl. 3a

Wiktoria Nalichowska kl. 4b

Kamila Kołtunowicz kl. 4a

Święty Patryk jest patronem Irlandii, a najważniejszą tradycją obchodów tego dnia jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę, przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Głównym symbolem tego święta jest shamrock (koniczyna), która jest także jednym z symboli, związanych tradycyjnie z Irlandią. Według legendy o św. Patryku, wykorzystał on tę roślinę, aby wyjaśniać pierwszym irlandzkim chrześcijanom dogmat Trójcy Świętej.

 

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta

Logowanie


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II