Wtorek i środa okazały się dla naszej społeczności szkolnej czasem niezmiernie ciekawym i atrakcyjnym. A wszystko to za sprawą wolontariuszek, które przybyły do nas z odległych krajów: Zima z Indonezji, Wendy z Chin oraz Michelle z Tajwanu. Było nam niezmiernie miło gościć tak ciepłe i sympatyczne osoby, a co najważniejsze mieliśmy niepowtarzalną okazję komunikować się tylko w języku angielskim. Dziewczyny są studentkami, dzięki współpracy z organizacją studencką AIESEC mogą uczestniczyć w projekcie, który ma na celu poznanie tradycji, kultury i edukacji w innych krajach.

We wtorek odwiedziliśmy starsze klasy przy ul. Jana Pawła, gdzie podczas spotkania z uczniami wolontariuszki przedstawiły prezentacje multimedialne, opowiadały o swoich krajach, ich tradycjach, kulturze i zwyczajach. Poznaliśmy ich ulubione potrawy, zainteresowania, rozmawialiśmy o zwierzętach i przyrodzie. Wendy, która jest bardzo utalentowana muzycznie zaśpiewała dla nas dwa utwory w języku chińskim.
W środę w młodszych klasach uczniowie mieli okazje zobaczyć flagi państw, z których wolontariuszki pochodzą, odszukać ich kraje na mapie świata. Dziewczęta wspólnie z dziećmi chętnie śpiewały piosenki w języku angielskim oraz nauczyły się tańczyć przygotowanych przez nas tańców. Uczniowie klas trzecich mieli niezwykłą okazję nauczyć się pisać swoje imiona w trzech różnych językach: chińskim, mandaryńskim i indonezyjskim. Nie było to łatwe zadanie, ale poradzili sobie z nim bardzo dobrze. Wolontariuszki miały również okazję poznać naszą polską tradycję i kulturę, uczniowie chętnie opowiadali o naszych zwyczajach, tradycjach, ale również o swoich zainteresowaniach, upodobaniach oraz ich codziennych życiu w Jaworzynie.

Dzieci poprzez obcowanie z zagranicznymi studentkami przełamały barierę językową, pogłębiły tolerancję i akceptację dla innych kultur. Dzięki takim projektom uczniowie nabierają odwagi do posługiwania się w praktyce językiem angielskim. Cieszymy się, że dziewczęta zabrały nas w tak niezwykłą przygodę po swoich krajach.

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.