Niektórzy pracują głosem. Na przykład nauczyciele. Ale nie tylko.

Dzisiaj mieliśmy okazję posłuchać jak śpiewa zawodowa śpiewaczka operowa. Wraz z Filharmonią na wesoło przyjechała do nas Pani Łucja. Odkryła przed nami swój warsztat pracy. Zaprezentowała swoistą „rozgrzewkę”, czyli rozśpiewanie. Przypomniała nam jak dzielą się głosy: na męskie i żeńskie. Głosy żeńskie to soprany, a męskie to basy i tenory (pośrednie barytony). Usłyszeliśmy jak się śpiewa bez słów (tzw. wokaliza).
Poza tym wysłuchaliśmy oczywiście historii o przygodach żeglarzy; mogliśmy pośpiewać i potańczyć w „morskim stylu”.

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II

Logowanie