Szkolny projekt edukacyjny
„Nieskończenie Niepodległa”

zobacz  plakat

Informacje dla uczniów i rodziców klas ósmych SP i klas trzecich GIM.

Klasa Ekomaniaków

kl. 1-4kl. 5-8 i 3 gim.

nprc

logo_pnwm1

katynObl

ztu

logo-II-TF

winiarypr

akdo

Niektórzy pracują głosem. Na przykład nauczyciele. Ale nie tylko.

Dzisiaj mieliśmy okazję posłuchać jak śpiewa zawodowa śpiewaczka operowa. Wraz z Filharmonią na wesoło przyjechała do nas Pani Łucja. Odkryła przed nami swój warsztat pracy. Zaprezentowała swoistą „rozgrzewkę”, czyli rozśpiewanie. Przypomniała nam jak dzielą się głosy: na męskie i żeńskie. Głosy żeńskie to soprany, a męskie to basy i tenory (pośrednie barytony). Usłyszeliśmy jak się śpiewa bez słów (tzw. wokaliza).
Poza tym wysłuchaliśmy oczywiście historii o przygodach żeglarzy; mogliśmy pośpiewać i potańczyć w „morskim stylu”.

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.

fronter1

mobireg