8 lutego 2018 r.  w SP 115  w Świdnicy odbył się Finał Powiatowy w Piłce Siatkowej Dziewcząt dla klas gimnazjalnych. W turnieju udział wzięli zwycięzcy kwalifikacji rejonowych:  SP Strzegom, SP Pszenno, SP 115 Świdnica oraz SP Jaworzyna Śląska. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”.

Pierwszy mecz rozegraliśmy ze Strzegomiem. Nasze dziewczyny były wyraźnie lepsze i  wygrały gładko 2 – 0 w setach                     (25-15, 25-17).  Następnym rywalem była drużyna z Pszenna. Podobnie jak  w pierwszym meczu wygraliśmy bez problemów       2 – 0 w setach 25-16, 25-17). Tym samym zapewniliśmy już sobie drugie miejsce w turnieju. Pozostał nam mecz z faworytem, finalistą dolnośląskim SP 115 Świdnica o pierwsze miejsce. Niestety rywalki nie były w naszym zasięgu, trenujące w Polonii Świdnica siatkarki były nie do pokonania. Przegraliśmy mecz 0 -2.

Drugie miejsce w powiecie naszych siatkarek to największy sukces w dziewczęcej siatkówce w historii naszego gimnazjum.

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.