Świąteczny czas to okres, który spędzamy w gronie naszych najbliższych. Nie wszystkim jednak jest to dane, z rożnych względów. Tradycją w Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej jest przedświąteczna zbiórka darów i prezentów dla małych pacjentów Kliniki Kardiologii i Kardiochirurgii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

W tym roku dzięki aktywności rodziców, dzieci i pracowników z naszej szkoły udało nam się zebrać dary i przygotować 80 świątecznych paczek i 6 kartonów pełnych zabawek, kolorowanej, gier i innych niespodzianek na wyposażenie szpitalnych świetlic. 18 grudnia przygotowane przez nas paczki trafiły do pacjentów kliniki, którzy najbliższe święta spędzą na szpitalnych oddziałach. Zostaliśmy bardzo ciepło i serdecznie powitani przez Kierownik Kliniki Kardiologii ICZMP, Panią prof. Jadwigę Moll, dr. n. med. Panią Katarzynę Ostrowską oraz cały personel medyczny Kliniki.

Dzięki inicjatywie Pani Małgorzaty Prymas i Pani Sylwii Kieliszek naszą wizytę wzbogaciły występy znanych z polskich talent show Damiana Spętanego i Krzysztofa Buczka. Pokazy były ogromną niespodzianką, która zachwyciła małych widzów oraz personel medyczny kliniki. Naszej ekipie towarzyszyła profesjonalna ochrona z Klubu Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych „Czerwone Berety” z Łodzi.
Ten piękny gest to dzieło wielu ludzi, przede wszystkim rodziców i dzieci z jaworzyńskiej Szkoły Podstawowej. W zbiórkę zaangażowali się też: władze naszej gminy, instytucje samorządowe oraz prywatni sponsorzy. Wszystkim chcielibyśmy podziękować za dobroć i troskę o drugiego człowieka. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem:
– Burmistrza Jaworzyny Śląskiej Pana Grzegorza Grzegorzewicza,
– Dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej Pana Sylwestra Bartczaka,
– Zakładów Porcelany Stołowej „Karolina Sp. z o. o.,
– Banku Zachodniego WBK S.A. Oddział w Jaworzynie Śląskiej,
– Firmy B&W Pana Pawła Bujaka,
– Salonu Fryzjerskiego „Marta”,
– Piekarni „Ciasteczko” Państwa Bykowskich,
– Zakładu Krawieckiego Pani Małgorzaty Dobroń,
– Zakładu Kamieniarskiego „Last Kam” Pana Piotra Uss,
– Kwiaciarni Pani Haliny Strumf,
– Firmy Kebab „Marona”,
– Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy Wydział Ruchu Drogowego,
– PLK S.A. Wałbrzych ZLK w Wałbrzychu,
– Firmy „Stolgraf” ze Stanowic,
– PUO Sp. z o. o. w Świdnicy,
– Telewizji Teletop Sudety,
– Firmy „Get Back” z Wrocławia,
– Firmy „Lider”,
– Pana Grzegorza Mazurkiewicza,
– Pani Adriany Rachwał,
oraz wszystkich tych, którzy wsparli naszą akcję i przyczynili się do tego, że na twarzach małych pacjentów pojawiła się radość, wzruszenie i uśmiech.

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II

Logowanie