„Człowiek, który nie czyta dobrych książek, w niczym nie jest lepszy od tego, który w ogóle nie umie czytać”.

Tak mawiał Mark Twain. Uczniowie SP w Jaworzynie Śl. w pełni się z tym zgadzają. Na dowód tego postanowili czytać książki przez całą noc. 15 grudnia zorganizowaliśmy Szkolny Maraton Czytelniczo – Filmowy. Bohaterem tej nocy była powieść Suzanne Collins „Igrzyska Śmierci”. Wspólne, głośne czytanie rozpoczął Pan Dyrektor Krzysztof Sołtys oraz nauczyciele. Po tej zachęcie „do dzieła” przystąpili uczniowie, czytając z wielkim zaangażowaniem kolejne losy Katniss i Peeta z Dystryktu 13. Obejrzeliśmy też ciekawe prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów oraz poruszający, pełen przygód film. W przerwach był czas na dobrą zabawę, pizze, zdrowe smakołyki, ćwiczenia i tańce. Choć całą noc nie spaliśmy, czujemy się wypoczęci, bo nasz sposób na relaks – to dobra książka!

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.