W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym.  Dziś miliony ludzi dobrej woli czynnie uczestniczą  w działaniach humanitarnych, pokojowych i charytatywnych, prowadzonych m.in. przez Czerwony Krzyż, Korpus Pokoju czy UNICEF.

W naszej szkole istnieje Szkolny Klub Wolontariusza, w którym działa  40 wolontariuszy. Zawszę gotowi i chętni do niesienia pomocy, uczniowie o wielkich sercach, z głowami pełnymi pomysłów, chcą służyć innym osobom.  Możemy liczyć na naszych wolontariuszy zawsze, kiedy organizujemy akcje charytatywne. Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i życzymy silnej motywacji do działania.

                                                                                           Opracowała Ada Jędras

 

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w Przychodni Samorządowej przy ulicy Westerplatte 16, pokój 105 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II

fronter1

mobireg